Ünlü çift hakkında dudak uçuklatan iddia: Yanında dursun diye… Milyonluk anlaşma

YILLIK 12 MİLYON EURO İDDİASI
Fransız Voici dergisinin ileri sürdüğüne göre Prens Albert, karısı Charlene ile kamu görevlerine dönmesi yani katıldığı etkinliklerde kendisinin yanında yer alması için ‘çok gizli’ bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşmaya göre Albert, Charlene’e yıllık 12 Milyon Euro ödeme yapmayı kabul etti. Derginin bu iddiası da 2011 yılında evlenen çiftin, kapalı kapılar ardından hiç de mutlu olmadığı söylentilerini bir kez daha gündemin ilk sırasına çıkardı.

Ünlü çift hakkında dudak uçuklatan iddia: Yanında dursun diye... Milyonluk anlaşma

İKİ FARKLI ETKİNLİĞE KATILDI
Prenses Charlene önce bir enfeksiyon geçirdiği için Güney Afrika’da 10 ay kaldığı ileri sürüldü. Monako’ya döndükten sonra da İsviçre’de bir klinikte tedavi gördüğü açıklandı ve yine ortalarda görünmedi. Fakat geçen 15 gün içinde toplam iki kez kocası ve çocuklarıyla birlikte iki farklı etkinlikte toplumun ve kameraların karşısına çıktı. Bu durum da artık Charlene’in sağlığına kavuştuğu ve görevlerine geri döndüğü şeklinde yorumlandı. Fakat Voici’nin ileri sürdüğüne göre bunun altında bambaşka bir durum yani imzalandığı ileri sürülen milyon euro’luk anlaşma var.

Ünlü çift hakkında dudak uçuklatan iddia: Yanında dursun diye... Milyonluk anlaşma

BİR BAŞKA YAYIN ORGANI DA AYNI İDDİAYI ORTAYA ATTI
Prens Albert’in, halka açık etkinliklerde yanında yer alması için karısı Charlene’le yüklü miktarda bir para karşılığı anlaşma yaptığı iddiasını Paris Match Belgium da dile getirdi. Bu yayın organının iddiasına göre Charlene sözleşme uyarınca bazı etkinliklerde yer alacak. Bunlar arasında geçen hafta katıldığı F1 Grand Prix etkinliği ve Monako’nun önemli cemiyet etkinliklerinden biri olan Gül Balosu da yer alıyor.

Monako Sarayı ise bu iddialar hakkında şu ana kadar herhangi bir yorum yapmadı. Bu arada kraliyet ailesi üyelerinin maaşlı memurlar olmadığını, katıldıkları etkinliklerin, bulundukları konumun bir parçası olduğunu da hatırlatalım. Prensliğin giderleri için ise yıllık 40 milyon sterlin harcanıyor.  

Ünlü çift hakkında dudak uçuklatan iddia: Yanında dursun diye... Milyonluk anlaşma‘KENDİNİ GÜVENCEYE ALDI’: Bu arada Monako Sarayı’ndan bir kaynak, çok zor zamanlardan geçen Prenses Charlene’in kendi gelirini güvence altına almasının mantıklı olduğunu belirtti.

Ünlü çift hakkında dudak uçuklatan iddia: Yanında dursun diye... Milyonluk anlaşma

10 AY GÜNEY AFRİKA’DA KALDI
64 yaşındaki Prens Albert ile 2011 yılında evlenen 44 yaşındaki Charlene, doğal yaşamı koruma faaliyetleri kapsamında gittiği Güney Afrika’da 10 ay kalmıştı. Eski bir milli yüzücü olan Zimbabwe doğumlu Charlene’in, kulak burun boğaz enfeksiyonuna yakalandığı, doktorlarının uzun uçak yolculuğuna izin vermediği, bu yüzden de Monako’ya dönemediği açıklanmıştı. Arada eşi Albert ve 7 yaşındaki ikiz çocukları Jacques ile Gabriella tarafından ziyaret edilen Prenses’in orada iki kez operasyon geçirdiği de basına yapılan açıklamalar arasında.

Ünlü çift hakkında dudak uçuklatan iddia: Yanında dursun diye... Milyonluk anlaşma

GİZEMLİ HASTALIĞIN NE OLDUĞU AÇIKLANMADI
Bu sürenin ardından Monako’ya dönen Charlene, sonra da “ruhen ve fiziksel olarak bitkin” durumda olduğu için İsviçre’de bir klinikte tedavi altına alındı. Hastalığının ne olduğu açıklanmayan Charlene, geçen hafta iki farklı etkinlikte kamuoyunun ve kameraların karşısına çıktı. O ana kadar da Prenses Charlene hiçbir görevinde yer alamadı. Prens Albert, bazı kamuya açık etkinliklere çocukları ile birlikte katıldı.

Ünlü çift hakkında dudak uçuklatan iddia: Yanında dursun diye... Milyonluk anlaşma

‘EVLİLİK YOLUNDA GİTMİYOR’ İDDİALARI YİNE ÖN PLANA ÇIKTI
Prens Albert’in, kamuya açık etkinliklerde yanında yer alması için eşi Prenses Charlene ile yüksek miktarda bir paraya anlaşma yaptığı iddiası, çiftin evliliği hakkındaki olumsuz iddiaları da tekrar ön plana çıkardı. Charlene’in Güney Afrika’da kalış süresi uzadıkça çiftin boşanacağı iddiaları da hiç hız kesmiyordu. Hatta Alman Bunte dergisi Charlene ile Albert’in boşanacağını ilk kez açıkça dile getirdi. Monako Sarayı tüm bu iddialara sessiz kaldı.

Ünlü çift hakkında dudak uçuklatan iddia: Yanında dursun diye... Milyonluk anlaşma

KARDEŞİNİN KARISI DA KONUŞMUŞTU
Prenses Charlene Monako’ya döndükten sonra da tekrar gözlerden uzak kalınca bu kez erkek kardeşinin karısı tarafından bu iddiaları destekleyen açıklamalar yapıldı. Charlene Wittstock’un erkek kardeşinin karısı, Prenses’in Monako’ya döndüğünü ama sarayda değil, gelin gittiği Grimaldi ailesine ait başka bir evde yaşayacağını söyledi. Fakat onun bu iddiasına da Monako sarayından herhangi bir açıklama gelmedi.

Ünlü çift hakkında dudak uçuklatan iddia: Yanında dursun diye... Milyonluk anlaşma

KAÇAK GELİN
Prenses Charlene aslında Prens Albert ile evlendiği 2011 yılından hatta daha öncesinden beri kamuoyunun gündeminde ilk sıralarda. Tüm dünyanın merakla izlediği düğünde döktüğü gözyaşları ile söylentiler başladı ve bu günlere kadar ulaştı. Çeşitli kadınlardan evlilik dışı çocukları olan Prens Albert’e aşık olan Charlene’in sonradan fikrini değiştirdiği o dönemde ortaya atılan iddialar arasında. Buna göre Prens ile evlenmemek için birkaç kez Monako’dan kaçmaya kalkıştı fakat her defasında başarısız oldu. Sonunda Albert ile evlendi.

Ünlü çift hakkında dudak uçuklatan iddia: Yanında dursun diye... Milyonluk anlaşma

BAŞINI AĞRITAN SORUNLAR BİTMEK BİLMEDİ
Bu kez de karşısına veliaht sorunu çıktı. Charlene hemen hamile kalmadı. Bu da ülke için bir sorun oldu. Nedenine gelirsek… Eğer Albert’in çocuğu olmasaydı, Monako’nun Fransa’ya bağlanması ihtimali vardı. Diğer bir seçenek ise Prenses Caroline’in çocuklarından birinin tahta geçmesiydi. Albert’in gayrimeşru oğlunun varis olması söz konusu bile değildi. İşte bu yüzden ülkenin geleceğini kurtaracak adım Charlene’in, Albert ile evliliğinden veliaht dünyaya getirmesiydi.

Ünlü çift hakkında dudak uçuklatan iddia: Yanında dursun diye... Milyonluk anlaşma

EVE DÖNDÜ AMA YİNE ORTADAN KAYBOLDU
Eşi Albert, Charlene’nin çok hasta olduğunu ve adını açıklamadığı bir ülkede tedaviye gittiğini söyledi. Aradan yine birkaç ay geçti ve Charlene yine ortada yok. Bütün bunlar da birçok iddianın ortaya atılmasına neden oldu. Bazıları göre Charlene ile Albert, boşanmak üzere ya da belki çoktan boşandılar bile. Bazı iddialara göre de Prenses Charlene gerçekten hasta. Ama bu hastalığın ne olduğu konusunda da çok söylenti var. Kimilerine göre tedavisi zor bir hastalık bu, kimine göre de Charlene ruhsal olarak bir çöküş içinde. Bir tuhaf iddia da yaşadığı bütün bu sorunların geçirdiği estetik operasyonun ardından ortaya çıkan komplikasyonlardan kaynaklandığı.

Ünlü çift hakkında dudak uçuklatan iddia: Yanında dursun diye... Milyonluk anlaşma

‘MUTSUZ PRENSES’ OLARAK DÜNYA SAHNESİNDE YERİNİ ALDI
Evlilikten sonra “prenses” unvanını alan Charlene Wittstock da “mutsuz prenses” olarak dünya sahnesinde yerini aldı. Bu mutsuzluğu da sebepsiz değildi kuşkusuz. Çünkü Prens Albert, çapkınlıklarıyla ve sıra dışı yaşamıyla ünlüydü. Prens’in bir hostes ve bir garsondan iki çocuğu bulunuyor. Bir garsonla ilişkisinden dünyaya gelen kızına annesinin adı olan Grace’i ve kendi soyadı olan Grimaldi’yi verdi. Tıpkı bir süre sonra bir hostesten dünyaya gelen oğluna yaptığı gibi. Bütün bunlar düğünden önceydi elbette. Prens Albert da evlendikten sonra bu iki evlilik dışı çocuğunu çok gündeme getirmemeye çalıştı.

Ünlü çift hakkında dudak uçuklatan iddia: Yanında dursun diye... Milyonluk anlaşma

‘EŞİNİ DANIŞMANLARI SEÇTİ’ İDDİASI
Charlene’inkine benzer iddialar Prens Albert’in annesi, eski Hollywood yıldızı sonradan “masal prensesi” olarak anılan Grace Kelly için de konuşuluyordu. İddialara göre Grace Kelly de “batmak üzere olan” küçük Monako ülkesini “kurtarmak için” Prens Rainier’ye uygun bir eş olarak danışmanları tarafından seçilmişti. Hatta bu iddialara göre dönemin ünlü yıldızlarından Marilyn Monroe da diğer adaydı. Ama sinemada “cinselliğin simgesi” olarak görüldüğü için tercih edilmedi.

Ünlü çift hakkında dudak uçuklatan iddia: Yanında dursun diye... Milyonluk anlaşma

DNA TESTİ İLE KANITLANDI
Bu arada Prens Albert hakkında çok sayıda babalık davası açıldı yıllar içinde. Bunlardan iki tanesinin Prens’in çocukları olduğu da DNA testleriyle kanıtlandı. Albert’in Charlene ile evliliğinden dünyaya gelen ikizleri Jacques ve Gabriella dışında kanıtlanmış iki çocuğu daha var. Bunlardan biri annesinin adını verdiği Jazmin Grace, diğeri de Alexandre Grimaldi. Jazmin Grace, bu yılın şubat ayında bütün kardeşleriyle çekilen bir fotoğrafını sosyal medya sayfasında paylaşmış ve dünyada büyük ilgi uyandırmıştı. Bir ara Albert’in bekarlığı uzadıkça bir uçuş görevlisinden dünyaya gelen Alexandre’ın veliaht olarak ilan edilmesi gündeme gelmişti. Fakat bu fikre en çok karşı çıkan da Albert’in ablası Prenses Caroline oldu. Bir başka deyişle Charlene’in dünyaya getirdiği ikizler, Monako’nun “veliaht” sorununu yani geleceğini de kurtarmış oldu.

Prens Albert, 1991 yılında Fransa’da tatil yayan Tamara Rotolo adlı bir kadınla kısa süreli bir ilişki yaşadı. Rotolo bu ilişkiden hamile kaldı. Bebeğini doğurmaya üstelik de kraliyet ailesinden uzak durmaya karar verdi. Bu yüzden Jazmin adını verdiği kızı 11 yaşına kadar Prens Albert ile iletişimde bulunmadı.

Ünlü çift hakkında dudak uçuklatan iddia: Yanında dursun diye... Milyonluk anlaşma

‘ONU TANIMAK İSTEDİM, O DA BENİ TANISIN İSTEDİM’
Jazmin, 2015 yılında verdiği ilk röportajında o yaşa kadar babasıyla hiç görüşmediğini ama sonra onunla iletişim kurmak istediğini anlattı. Sonra da şunları söyledi: “Onu tanımak istedim, onun da beni tanımasını. Etrafımda baba figürü yoktu ve bunu özlemiştim. Onunla birlikte harika vakit geçirdiğim için çok mutluyum.” Prens Albert’in artık saklamadığı hatta zaman zaman özel gecelere birlikte katıldığı kızı Jazmin’in ikinci adının da annesine saygı niteliğinde Grace olduğunu da hatırlatalım. Albert’in kızı Grimaldi soyadını da taşıyor.

Ünlü çift hakkında dudak uçuklatan iddia: Yanında dursun diye... Milyonluk anlaşma

BİR DE OĞLU VAR
Albert’in saklamadığı hatta soyadını da verdiği ikinci gayrimeşru çocuğu ise Alexandre Grimaldi Coste. Bir dönem Monaco tahtının varisi olması bile gündeme gelen bu erkek çocuk, Albert ile hostes Nicole Coste’nin altı yıllık ilişkisinden dünyaya geldi. Albert’in eşi Prenses Charlene’in bu çocuklar yüzünden evlilik kararından vazgeçtiği, kaçmaya çalıştığı ve düğün için zor ikna edildiği söylentileri sık sık basına yansımıştı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.