Ümit Özdağ, Millet İttifakı’nın Mansur Yavaş’ı aday göstermesi durumunda atacakları adımı açıkladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda yaptığı açıklamalar nedeniyle gündemde kalmaya devam ediyor. Özdağ, 6 muhalefet partisi liderinin cumhurbaşkanı adayı olarak Mansur Yavaş’ı tercih etmemesi halinde teklif götüreceğini belirterek “Zafer Partisi olarak Mansur Bey’e bizim adayımız olmasını teklif edebiliriz” dedi.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Millet İttifakı'nın Mansur Yavaş'ı aday göstermesi durumunda atacakları adımı söyledi

PARTİSİNİN KONGRESİNE KATILMAK İÇİN ESKİŞEHİR’E GİTTİ

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin il başkanlığı kongresine katılmak için Eskişehir’e gitti. Kongrenin yapıldığı Yunus Emre Kültür Merkezi önünde partililerce karşılanan Özdağ, cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mahsur Yavaş ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Millet İttifakı'nın Mansur Yavaş'ı aday göstermesi durumunda atacakları adımı söyledi

“6’LI İTTİFAK ADAY GÖSTERMEZSE BİZ TEKLİF GÖTÜRÜRÜZ”

Çağrıda bulunduğu Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanlığı adaylığının kamuoyunda tartışıldığını ve karşılık bulduğunu ifade eden Özdağ, “Kamuoyunun gündemine bir çağrı olarak getirdik ve Sayın Mansur Yavaş’a çağrıda bulunduk. Bundan sonrası öncelikle Sayın Yavaş’ın vereceği karara bağlı. Sayın Yavaş bu doğrultuda bir karar alabilir ve diyebilir ki; böyle bir çağrı yapıldı. Bu çağrıdan önce ve sonra kamuoyundan gelen tepkiler, sosyal medyada yapılan anketler de gösteriyor ki, çoğunluk beni istiyor. Ben de bundan dolayı aday olurum. ya da 6 liderin kararını bekleyebilir. 6 lider kendisini seçmez ve başka birisini seçerse daha önce de açıkladığım gibi, bu durumda Zafer Partisi olarak Mansur Bey’e bizim adayımız olmasını teklif edebiliriz. Bunu da kabul etmeyebilir ama bu durumda da bu 6’lı ittifakın Türk milletine Mansur Bey dışında bir aday koyması ve bu adayın da milletin iradesinin en azından değişim isteyenlerin iradesinin büyük bir kesimini temsil etmemesi, durumunda kendi adayımızı çıkartırız” diye konuştu.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Millet İttifakı'nın Mansur Yavaş'ı aday göstermesi durumunda atacakları adımı söyledi

“BİR EKMELLEDİN VAKASI YAŞANDI, İKİNCİYİ İSTEMİYORUZ”

2014 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ve MHP’nin ‘çatı adayı’ olarak bilinen Ekmeleddin İhsanoğlu’nu aday gösterdiğini hatırlatan Özdağ, şunları söyledi: ” Türkiye, bir Ekmeleddin davası yaşadı. Şimdi ikinci kez bunu yaşamak istemiyoruz. ‘Tıpış tıpış gidersiniz’ diye seçmen adeta tehditle karşı karşıya kaldı ve alay edildi. Yine 6 lider kamuoyunun demokratik talebini dikkate almayarak çıkarlar ve derlerse ki; hiç önemli değil, sizin ne istediğiniz. Zafer Partisi olarak böyle bir durumda Türk milletinin, seçmenin hiçbir yere tıpış tıpış gitmeyeceğini ve kendi adayını çıkartacağı konusunda Türk milletine güvence veriyoruz.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Millet İttifakı'nın Mansur Yavaş'ı aday göstermesi durumunda atacakları adımı söyledi

“GÖRÜŞME TALEBİM YOK, BU DOĞRU OLMAZ”

Gazetecilerin sorusu üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda bir görüşme yapmadıklarını kaydeden Özdağ, “Şu ana kadar Mansur Bey ile hiçbir görüşmemiz olmadı, olması da doğru olmazdı. Bu aşamada da benim Mansur Bey’den Zafer Partisi Genel Başkanı olarak bir görüşme talebim olmayacak” dedi. Özdağ, açıklamalarının ardından partisinin ilk başkanlığı kongresine katıldı.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Millet İttifakı'nın Mansur Yavaş'ı aday göstermesi durumunda atacakları adımı söylediBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.