Temizlik işçisi çöpte altın buldu! Sahibine teslim ederken söylediği sözler ise yürekleri ısıttı

Bağcılar’da uzun süreden bu yana temizlik görevlisi olarak çalışan ve özverisi nedeniyle çevresinden takdir toplayan Muhammed Yazar, çöpü boşalttığı sırada içi altın dolu kese buldu. Üzerindeki nottan kesenin sahibine ulaşan Yazar, altınları sahibine teslim etti. Olayın ardından açıklamalarda bulunan temizlik işçisi, böyle bir durumla karşılaşması durumunda yine aynı tavrı sergileyeceğini söyleyerek alkış aldı.

ÖNCE AMİRİNİ ARADI

Muhammed Yazar, her zaman olduğu gibi sorumluluğundaki Kirazlı Mahallesi 1201 Sokakta kaldırımları süpürüyordu. Tekerlekli kovasını boşaltırken konteyner içindeki kese dikkatini çekti. Keseyi açan görevli içinde altın ve para olduğunu görünce amirini aradı. Bağlı olduğu Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne giden Yazar, arkadaşlarıyla birlikte kese içindeki not kağıdında yazılı olan telefon numarasını aradı.

Çöpte bulduğu altınları sahibine teslim eden temizlik işçisine teşekkür edildi, sözleri manidar

“ELEMANINIZIN KIYMETİNİ BİLİN, ÇOK DEĞERLİ BİR İNSAN”

Kesenin sahibi Ayşe Saral, altın ve paralarını almak için belediyeye gitti. Yapılan görüşmenin ardından içinde altın ve paraların bulunduğu kese Saral’a teslim edildi. Sinop’tan anneannesinin cenazesi için İstanbul’a geldiğini söyleyen Saral, “Anneannemin kıyafetlerini toplayıp konteynere attım. Eve geldiğimde çantamın olmadığını fark ettim. Kıyafetlerin arasında onu da çöpe atmış olabileceğimi düşündüm. Geri dönüp konteynere baktığımda çantamın olmadığını gördüm. Çok üzülmüştüm. Bulunacağına dair hiç umudum yoktu. Kesede kızımın telefonu yazılıydı. Beni kızım arayıp müjdeyi verince çok sevindim. Allah emeği geçen herkesten razı olsun. Temizlik görevlisi arkadaşa özellikle teşekkür ediyorum. Elemanınızın kıymetini bilin. Çok değerli bir insan” dedi.

“YİNE OLSA YİNE AYNISINI YAPARIM”

Görevini yaptığını söyleyen Yazar ise şunları söyledi: “Böyle bir mutluluğa neden olduğum için ben de çok mutluyum. Demek ki helal paraymış ki kaybolmamış. Daha önce de benzeri durumlarla karşılaştım. Ne zaman böyle bir durumla karşılaşsam yine aynısını yaparım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.